Mu meelest ei ole majapidamisruum siinsetes kodu lugudes varem erilist tähelepanu pälvinud. Täiesti ülekohtuselt mu arust, seega viin su täna just sinna. Mulle tundus, et see võiks olla kordades huvitavam kui vanni-või elutuba. Esimesest ei oskaks ma midagi kirjutada ja teine on alles (loe: ikka veel) muutuste keerises. See pisikene 7-8 ruudune ruum aga, millest ma maja planeerides ei osanud mitte midagi arvata, on osutunud üllatavalt praktiliseks ja multifunktsionaalseks kohaks. Nüüd ei kujuta elu ilma selleta ettegi.
Majapidamisruum asub meil eluruumidest eraldi ning sinna pääseb vaid läbi garaazi. Asjaolu, mida ma alguses küll mitte vähe ei peljanud, sest talvel on garaaž ju külm ja tüütu on kogu aeg nii kaugele pesu pesema minna aga pärast üsna mitmeid pesupesemisi tuleb välja, et vahemaad on kardetust ikka oluliselt väiksemad ja külmagagi saab pesu ikka puhtaks. C peseb.
See, et pesumasin ja soojaveeboiler said sinna planeeritud, võimaldas meil eluruumides terveid seinu liigutada, sest vannitoa sai nii tunduvalt väiksemaks ja ökonoomsemaks teha, samas kui vastas olevad toad said omale ruumi juurde.
Pesupesemise kõrval käime me majapidamisruumis aeg-ajalt ka süüa tegemas. Meil oleks nagu kaks kööki ja vahetevahel on juhtunud sedagi, et üks tegutseb ühes ja teine teises.
Kuna päris köök sai omale integreeritud elektripliidi, siis jäi siiani kasutusel olnud (C vanaema naabri lellepoja abikaasale kuulunud ja siis aastakümneid perekonnas olnud "reliikvia") gaasipliit üle. Et too oli ikka veel täiesti töökorras, mis sest et natuke kulunud olemisega, otsustasime ta esimese hooga siiski igaks juhuks garaaži nurka alles jätta. Kui me kolm päeva hiljem majapidamisruumist avastasime täpselt 60 sentimeetrise vaba augu kraanikausi ja seina vahel, oligi pliidi saatus otsustatud. Kaks kööki on ülimalt praktiline näiteks juhul, kui korraga on vaja 15 inimesele õhtusööki valmistada. Seda on siin juba juhtunud näiteks rohkem kui korra.
Ja tegelikult kasutame teist kööki vahel ka ainult meile endile süüa tehes- kui pannil on kala või part või mõni muu väga intensiivse lõhnaga tegelane. Moosikeetmised on samuti hea seal ette võtta. Kolm-neli tundi keevat maasikamoosi ja tunne on nagu kaks järgmist päeva elaks suhkruvati sees.
Ja mis puutub moosipurkidesse, siis neid hoiame me samuti majapidamisruumis ehk siis meie sahvris. Lisaks moosiriiulile on meil ka üks toidutagavara riiul, kus on alati ootamatute külaliste või ootamatutele ma-ei-viitsi-poodi-minna-tujudele pastat ja kuivaineid ja konserve ja mahlu ja vett ja Eestist toodud kommi ja purgisuppe. Keldriks seda päris nimetada ei saa, sest suvel seal oluliselt jahedam pole. Talvel on seevastu toatemperatuurist oluliselt madalam küll. Siis on hea seal näiteks šampanjapudeleid hoiustada...
Kõige praktilisem on majapidamisruum siis, kui pärast aiatöid on vaja mullaseid näppe või kummikuid puhtaks pesta. Ja kevadel kasvatasin ma seal aknalaual oma seemnest pandud taimekesi. Et siis natuke nagu kasvumaja funktsiooni täidab ka. Rääkimata sellest, et sinna mahub hulk mitte just igapäev vajaminevaid asju.
Ma arvan, et ühe pisikese majapidamisruumi kohta on seda juba hiiglama palju.
Bisous
No comments:
Post a Comment